הצעדים הראשונים בדרך ללימודים אקדמיים

אתה כאן: דף הבית  > כללי  > הצעדים הראשונים בדרך ללימודים אקדמיים

אם הגעתם לפה סימן שאתם מתעניינים בלימודים אקדמיים, אין ספק שלימודים אקדמיים בין אם במכללה או באוניברסיטה היא אחת הבחירות הנפוצות בקרב צעירים רבים.

אך יחד עם זאת, בחירה בלימודים אקדמיים מעלה תהיות רבות – מה הוא המקצוע שהכי מתאים לי? האם אני אתחרט באמצע? איזה מקצוע ימקסם את הפוטנציאל שלי בצורה הכי טובה וכמובן איך מתחילים.

מעט לפני שאתם הולכים לאיבוד החלטנו לרכז עבורכם את המידע האינפורמטיבי ביותר בכל האמור ללימודים אקדמיים. הישארו איתנו!

תואר ראשון – מתחילים את הדרך האקדמית

כאשר אנחנו מדברים על תואר ראשון אנו מדברים על תואר אקדמי אשר ניתן לאדם אשר סיים לימודים במוסד לימודים אשר אושר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. למעשה, מדובר בתואר הראשון אותו רוכש אדם במסגרת לימודים אקדמיים. תואר ראשון לרוב יימשך בין שלוש שנים לארבע שנים תלוי בתחום אותו תרצו ללמוד.

קריטריון קבלה במקומות רבים

מקומות רבים רואים תואר ראשון בתור קריטריון קבלה אל בית העסק, עד לפני שני עשורים התעודה המרכזית אותה היו מבקשים בעולם התעסוקה הייתה תעודת הבגרות. כיום הדרישות מעט עלו וניתן לראות את עולם התארים פורח ונהיה חלק גדול מעולם התעסוקה, לרוב מדובר בדרישת סף בהמון מקומות מקצועיים אליהם תרצו להתקבל.

תואר מעיד עליכם המון, מעיד שיש לכם את היכולת, אינטליגנציה, ניסיון, משמעת, מקצועיות וידע אשר שווי ערך בעולם התעסוקה שבחוץ.

כמה עולים לימודי תואר ראשון?

כאשר אנחנו מדברים על לימודים אקדמיים אנו רואים סקאלה שונה של מחירים. לצורך העניין שנת לימודים ממוצעת בשכר אוניברסיטאי נאמדת בקרוב ל10 וחצי אלף שקלים בשנה. מה שהופך את עלותו של תואר ראשון לעלות בין 30-40 אלף(בהתאם לכמות השנים אותם תצטרכו ללמוד).

יחד עם זאת, ישנם מכללות פרטיות אשר גובות כל אחת סכום שונה שיכול להגיע בין 30-60 אלף שקל לשנת לימוד אחת בודדת. מה שיכול להפוך תואר ראשון ל 90-180 א"שח.

איך עובד קונספט הלימודים?

רבים התלמידים שתוהים איך למעשה בנוי התואר הראשון. מדובר בשאלה קצת "שוקיסטית", אך אנחנו בדיוק כאן בשביל לעשות לכם מעט סדר בבלאגן.

תואר ראשון בנוי על גבי נקודות זכות, כל סטודנט אמור לצבור מספר נקודות זכות מסוימת אשר בסופו של יום תזכה אותו בתואר הנכסף. כל קורס מקנה לנו מספר נקודות מסוים כאשר הממוצע נע בין 2-4 נקודות זכות לקורס.

כאשר אנחנו מדברים על תואר אנו רואים קורסי יסוד, קורסי חובה וקורסים אשר ניתנים לבחירתנו המלאה במהלך התואר. 

במהלך השנה הראשונה רוב הקורסים אותם ניקח יהיו קורסי יסוד, אשר יקנו לנו את הבסיס הטוב ביותר להמשך התואר, בהמשך הקורסים יהיו מעמיקים, ארוכים וקשים הרבה יותר.

לימודי תואר ראשון באוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה היא בחירתם של תלמידים רבים מכל רחבי הארץ. אוניברסיטת חיפה נוסדה בשנת 1972 במטרה ליצור מרכז מחקר והוראה אקדמית מובילה.

האוניברסיטה היא אוניברסיטת המחקר הגדולה ביותר בצפון, מוסד אשר מחזק ובונה את המרקם החברתי בו באמצעות שורה ארוכה של שתפ"ים חיצונים ופנימיים לצד פעילויות חברתיות מגוונות.

אוניברסיטת חיפה נחשבת לאחת המובילות בארץ בתחומים רבים כמו – משפטים, מדעי הרוח, חינוך, ניהול, מדעי החברה ונבחרה על ידי המועצה להשכלה גבוהה להוביל את המחקר בישראל בתחומי מדעי הים וחינוך בחברת המידע.

 

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *