אחסון אתרים משפיע על מהירותו

אתה כאן: דף הבית  > כללי  > אחסון אתרים משפיע על מהירותו

אחסון אתרים הוא הליך שמאפשר זמינות של האתר לכל לקוח בכל זמן. ישנם סוגים רבים של שרתי אחסון, כל סוג משפיע על מהירות האתר ועל המיקום שלו בגוגל.

סוגי שרתי אחסון אתרים:

  1. אחסון בחינם- בסיסי מאוד, מתאים לאתרים קטנים.
  2. אחסון בשרת שיתופי- מספר רב של אתרים על שרת אחד.
  3. אחסון בשרת ייעודי (שרתי VPS)- שרת ייעודי לאתר, מתאים לאתרים בעלי נפח רב.
  4. אחסון בשרת וירטואלי- מספר סביבות וירטואליות תחת שרת אחד.

איך אחסון אתרים משפיע על מהירות האתר?

סוג השרת בו מאוחסן האתר הוא אחד הגורמים בעלי ההשפעה הגדולה ביותר על מהירות האתר. ככל שהשרת מתוחזק בצורה טובה יותר, ואיכותי יותר הוא יגיב מהר יותר ויגביר את מהירות האתרים המאוחסנים בו. ישנה חשיבות מכרעת למהירות בה עלה האתר, לקוחות חדשים ואף לקוחות חוזרים אינם מעוניינים להמתין זמן רב לעליית האתר ולכן עלולים לעזוב את האתר במידה וזמן עלייתו ארוך מהרגיל.

מהירות עליית האתר משתנה בין סוגי שרתי אחסון שונים. אחסון בשרתים פרטיים או ייעודים ישפר את מהירות האתר ואילו אחסון שיתופי עשוי להאט את האתר. אתרים בעלי נפח גדול במיוחד, זקוקים לאחסון מתאים על מנת לשמור על מהירות. באחסון שרת וירטואלי החלוקה בין האתרים טובה יותר מאשר שרת שיתופי ולכן שרת וירטואלי עדיף. בשרת ייעודי כל השרת מוקדש לאתר ולכן אחסון בשרת ייעודי לרוב ישפיע לטובה על מהירות האתר.

כאשר אנו בוחרים שרת אחסון לאתר שלנו עלינו לבדוק מהי מהירות עליית האתרים אותם הוא מאחסן, ועלינו להתאים את סוג השרת לנפח האתר שלנו.

איך אחסון אתרים משפיע על המיקום שלו בגוגל?

מהירות האתר משפיעה באופן ישיר על המיקום שלו בגוגל- אתר שזמן עלייתו איטי ימוקם נמוך יותר במנוע החיפוש. איך זה עובד? לגוגל יש רובוטים שסורקים את כל דפי האינטרנט, במידה ואתר עלה בצורה איטית או לא עלה כלל הרובוט מדלג עליו ויחזור לאתר זה בשלב מאוחר יותר. אתר שנסרק לעיתים רחוקות על ידי הרובוטים של גוגל מאבד מהחוזק שלו והדירוג שלו וכתוצאה מכך מיקומו בחיפוש יהיה נמוך יותר.

שנית, אם משתמש נכנס לאתר והתייאש בעקבות זמני טעינה ארוכים, המשיך ונכנס לאתר שאחריו, גוגל מזהה את האתר השני, בו בחר המשתמש להישאר, כיותר רלוונטי, ומעלה את דירוג האתר השני.

כך, שרת אחסון משמש כגורם רלוונטי מאוד במיקום האתר בגוגל ובקידום האורגני שלו.

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *