אייפון 6 הושק: מה נמצא בקופסא והאם אפל תחזור להוביל את שוק המובייל?

אתה כאן: דף הבית  > כללי  > אייפון 6 הושק: מה נמצא בקופסא והאם אפל תחזור להוביל את שוק המובייל?

האייפון 6 הושק לפני מספר ימים לצד גרסה גדולה יותר העונה לשם אייפון 6 פלוס. המכשירים החדשים של אפל אמורים להתחרות במכשיר הדגל של סמסונג ו-LG – הגלקסי S5 וה- G3. ההשקות הקודמות של מכשירי האייפון התקבלו בשוק בצורה מעורבת: מצד אחד המכשירים הפכו ללהיט ונמכרו בהמוניהם ומצד שני אפל התמודדה עם ביקורת הולכת וגוברת על איבוד ההובלה בשוק בעיקר מהפן של החידושים הטכנולוגיים המוצגים בכל מכשיר לעומת הסמארטפונים המתחרים. האם ניתן לומר שטים קוק, מנכ"ל אפל הנוכחי יחזיר את המושכות לידי החברה ויחזיר אותה לימיו הקסומים של המנכ"ל האגדי סטיב ג'ובס?

האייפון 6 דק יותר,בעל מסך גדול יותר (4.7 אינץ" לאייפון 6, 5.5 אינץ' לאייפון 6 פלוס) ורזולוציית מסך חדה יותר. המכשירים החדשים מצוידים במעבדי M8 המאפשרים ניטור תנועה ומדדי בריאות, דבר שצפוי להביא לפריצות דרך באפליקציות העוסקות בתחום הבריאות והכושר הגופני. בנוסף, קוראי טביעות אצבעות המוטמעים במכשיר משדרגים את נושא האבטחה וסוללים את הדרך לשימוש במכשירים כארנקים דיגיטליים, באמצעות השירות החדש Apple Pay.

המצלמה האחורית בעלת 8 מגה-פיקסל עברה שדרוגים טכניים לשיפור המהירות והפוקוס. כמו כן, מכשירי האייפון 6 תומכים בטכנולוגיית הדור הרביעי המהירה LTE ולראשונה תהיה אפשרות למכשיר בעל נפח זיכרון של GB128, אולי כמענה לחוסר התמיכה העקבי בהרחבות זיכרון במכשירי האייפון לדורותיו.

בתחום התוכנה אנו צפויים לראות השקה של מערכת ההפעלה iOS8 בימים הקרובים. הגרסה החדשה שמה דגש על פשטות השימוש ומכילה שדרוגים של מערכת הדוא"ל, ההודעות וגם פיצ'רים חדשים לדפדפן ספארי. אפשר לזהות פזילה של אפל לעבר תחומי הבריאות והבית החכם כאשר מערכת ההפעלה החדשה מכילה כלים ייעודיים למפתחי אפליקציות בתחומים הנ"ל.

האם מדובר במהפכה? מוקדם עוד לומר. בעוד שמבחינה טכנולוגית ניתן למנות כמה שיפורים מרשימים אבל לא ברמה שישאירו מאחור את הגלקסי S5 וה- LG G3, אולם ההבטחה הגדולה הטמונה בסדרת מכשירי האייפון 6 היא הניסיון של אפל לעשות מהפכה בתחומים מרכזיים בחיינו:

  • אם נתחיל לראות אפליקציות חדשניות המשתמשות ברכיבי החומרה והתוכנה החדשים במכשיר, ואם המשתמשים יאמצו את אותן אפליקציות וישתמשו במכשיר באופן יומיומי למדוד אחר מדדי הגוף, לחשב קלוריות ולעקוב אחרי הדיאטה ומצבם הבריאותי אז זו מהפכה בתחום הבריאות והכושר.
  • אם יותר ויותר עסקים יאפשרו קבלת תשלומים באמצעות הסמארטפון ואם הצרכנים יעברו מתנועת ה"גיהוץ" המסורתית של כרטיסי אשראי מפלסטיק ל"רחרוח" המכשיר הנייד שלהם עם עמדות סליקת אשראי תוך הוכחת רמת אבטחה גבוהה והפגת החששות הנלוות לשינויים בתחום רגיש זה אז מדובר במהפכה בתחום התשלומים.
  • אם נראה כניסה מסיבית לשוק של בתים חכמים, מוצרי חשמל חכמים ואף רהיטים חכמים תוך אינטגרציה למכשירי האייפון במסגרת מה שמכונה "האינטרנט של הדברים" אז מדובר במהפכה בתחום הביתי.

חברת אפל מצטיינת במהפכות של תחומים רבים בחיינו לרבות המוזיקה, הספרים, מכשירי סלולר ומחשבי לוח. מעניין לראות אם היא תצליח לעשות זאת שוב.

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *