אפליקציות חדשניות שמשנות את כללי המשחק

אתה כאן: דף הבית  > פיתוח אפליקציות  > אפליקציות חדשניות שמשנות את כללי המשחק

בשנת 2007 השתנה עולמנו מבחינה טכנולוגית, אז חשף סטיב ג'ובס את האייפון הראשון ובכך הכניס לעולם את מה שאנחנו מכירים כיום כסמאטרפון, פלאפון שיש לו אפשרויות וכלים מגוונים. בין היתר זה נובע בזכות העובדה שמכשיר האייפון יכול לכלול אפליקציות שונות שהופכות את השימוש בו למגוון מאוד, את המכשיר ליעיל יותר וכמעט מייתר את הצורך להשתמש במחשבים אישיים כמו שנהגנו לעשות עד אז.

עם השנים אנחנו ראינו שינויים בתחום האפליקציות, כשהשינוי המדובר ביותר הוא יצירת אפליקציות חברותיות, כלומר אפליקציות שמקשרות בין גולשים בעלי אינטרס או צורך דומה, ומאפשרות להם לקבל את מה שהם צריכים ביחד, לעיתים תוך כדי מצב של תן וקח בין הצדדים.

אפליקציית בתחום התחבורה הן דוגמא קלאסית לכך, ובראש ובראשונה אפליקציית טרמפים. אנחנו מכירים לא מעט אפליקציות חדשניות בתחום התחבורה, כשהבולטות ביניהן הן גט טקסי ואובר. אך לאחרונה אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אפליקציות טרמפים, כאלו שמוותרות על השימוש בתחבורה ציבורית, בין היתר בגלל הביקורת הקשה והנוקבת על מצבה בארץ, והופכות את השימוש בטרמפים להרבה יותר בטוח ונוח.

כיצד פועלות אפליקציות טרמפים ומה חדשני בהן

אפליקציות טרמפים עובדות על הרעיון הבא: יש אנשים שמחזיקים כלי רכב ומוכנים לקחת איתם אנשים ליעדים שונים אליהם הם נוסעים. מנגד יש אנשים שמחפשים להגיע ליעדים מסוימים ואין להם איך. במקום שהם ישתמשו בתחבורה ציבורית הם משתמשים בטרמפים. אפליקציות אלו מאפשרות להם ליהנות מטרמפים בטוחים ונוחים.

הרעיון הוא שכל מי שמחפש טרמפ יוכל למצוא אותו בקלות דרך האפליקציה. הוא נרשם אליה, מצטרף לקהילות השונות שמתנהלות בתוכה, ובכל פעם כשהוא צריך להגיע ליעד מסוים, אז הוא מציין זאת ובמידה ויש חבר קהילה שנרשם כנהג והוא נוסע ליעד זה באותו זמן, אז הוא יוצר עמו קשר והם מתאמים נסיעה.

כמובן שהנסיעה איננה חינם, על הנוסע להשתתף בעלויות הנסיעה. זה רק רווח אחד שהנהג מרוויח מכך שהוא לוקח אדם זר טרמפ, רווח אחר הוא שבמקום לנסוע לבד ליעדים מסוימים, מצטרף אליו לנסיעה אדם נוסף.

מדובר באפליקציות חדשניות מכמה סיבות. ראשית, הן משתמשות באופן ייחודי ברעיון של שיתופיות ברשת, תופעה שהולכת וגוברת במהלך השנים ובאה ליצור כמין כלכלה שיתופית כמו שהיה נהוג בעבר ובכך גם לגרום לשינוי חברתי וגם לעקוף את הרעיונות המוכרים של הכלכלה ושל האמצעים השונים שהיא מציעה לנו.

שנית, האפליקציות משתמשות בכל הכלים שיש במכשירי סמארטפון, החל מהיכולת ליצור תקשורת בין אחד לשני, דרך חיבורים לאינטרנט, GPS, ועוד. השימוש הייחודי הזה משפר את חיינו והופך את הכלי להרבה יותר משמעותי עבורנו.

שלוש, ברמה מסוימת אפליקציות טרמפים יוצרות כמין התאמה בצרכים של המשתמשים בהן, התאמה שיכולה להיווצר לאחר מכן גם בעולמות תוכן אחרים.

 

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *