חשיבות אחסון האתר לקידום אתרים

אתה כאן: דף הבית  > קידום אתרים  > חשיבות אחסון האתר לקידום אתרים

עבודת קידום אתרים מכסה קשת רחבה של קטגוריות בהן מתבצעים שיפורים ואופטימיזציה לאתר על מנת להתאימו לקידום במנועי החיפוש בצורה אידיאלית יותר. אחד מהקריטריונים החשובים הנכללים בקשת זו הוא האחסון בפועל של האתר.

אחסון אתרים הוא למעשה ה"קרקע" של האתר שלנו, כפי שבעולם האמיתי כל בית או נכס מסוים חייב להיבנות על קרקע נדל"נית כלשהי, כך גם בעולם הוירטואלי, אתר אינטרנט יתארח על שרת אינטרנטי שיספק לו "קרקע".

מעצם היותו תשתית בסיסית, ניתן להבין כי אחסון אתרים מהווה קריטריון משמעותי בהישגיו של אתר בעבודת הקידום, ככל שה"קרקע" של האתר תהיה יציבה, איכותית ואמינה יותר כך יושפע באופן ישיר מיקומו של האתר.

אחד מהגורמים המשפיעים באופן החזק ביותר על קידום האתר מהיבט האחסון הוא זמן התגובה של האתר – מהירות האתר. זמן תגובה נלקח כמדד אצל רובוטי הסריקה של גוגל בעת אינדוקס דפי האתר, דפים בעלי זמן טעינה ארוך יקבלו ציון נמוך יותר ולעיתים אף לא יסרקו כלל, יתרה מכך, גם בקידום הממומן גוגל הצהירה באופן רשמי שזמן תגובה של אתר או דף נחיתה נלקח בחשבון בתחשיב העלות למודעת הAdwords.

מעבר לחשיבות הרבה שבאיכות האחסון ומהירות החיבור והשרת, מומחי קידום אתרים טוענים כי יש חשיבות נוספת למיקום הגיאוגרפי של שרת האינטרנט, אם לדוגמא האתר שלנו כתוב בשפה העברית, מיועד לגולשים ישראלים ואנו מעוניינים לקדם אותו בגוגל ישראל, נעדיף לרכוש חבילות אחסון אתרים הניתנות על גבי שרתים הממוקמים בישראל. גם כחלק מעניין חווית המשתמש – מהירות אתר היא קריטריון משמעותי.

כיום, גם כאשר תשתיות וחוות שרתים מחוברות לרשת במהירויות גבוהות, הסבירות לזמן תגובה הנמוך ביותר לגולש ישראלי תהיה טובה ביותר משרת הממוקם בארץ. כל פעם שגולש מהארץ יבקש להציג דף באתר הוא יצטרך לעשות דרך קצרה יותר אל השרת וחזרה ובכך יקטין משמעותית את זמן התגובה והתצוגה באתר.

נקודה נוספת שיש לתת עליה את הדעת היא אבטחת ומוניטין שרת האינטרנט, שרת המארח אתרים חייב לעמוד בסטנדרט אבטחה גבוה הכולל מנגנוני אבטחה מגוונים.

לא פעם אנו עדים לפריצות אתרים, בייחוד אתרים ישראלים, פריצה מצד השרת אוטומטית תסמן את האתר כחשד לאתר זדוני, תפגע קשות במיקומו ותהרוס עבודת קידום רבה.

מוניטין השרת מתבטא לרב בכתובת הIP של השרת, שרת אחסון אתרים הנושא כתובות IP "שחורות" (כאלו שנרשמו ברשימות שחורות של גוגל ואחרים) יקבל מוניטין נמוך שיחשיד אותו כמקור SPAM או מקור זדוני כלשהו, דבר שעלול לפגוע בעקיפין גם בקידום האתר.

חברת אחסון אתרים אמינה וותיקה מודעת לכל הנקודות שצוינו מעלה והיבטים נוספים המתקשרים ליעילות ולנראות של האתר שלך כפי שמתקבלים במנועי החיפוש ולכן בעת בחירת ספק האחסון ניתן את הדעת גם על משתנים נוספים העתידים לבוא כגון קידום האתר ונוודא כי אנו בידיים בטוחות.

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *