טרנד העיצוב שכובש את העין

אתה כאן: דף הבית  > עיצוב אתרים  > טרנד העיצוב שכובש את העין

הטרנד החם בעולם עיצוב האתרים הוא שימוש בתמונות ענק. המגמה בעולם העיצוב היא ליצור עמוד בית מושך במיוחד, עם גלילה ארוכה, כך שהגולש יסתקרן ממה שנעשה באתר עוד מבלי לדפדף אל העמודים הפנימיים באתר.

התצוגה לאורך כל המסך מזמינה שימוש בתמונות ענק או אפילו בסרטוני וידאו המופעלים אוטומטית מאחורי הטקסט. אלה מושכים את העין ומעוררים את מעורבות הגולשים.

הנה כמה אפשרויות עיצוב לאתר המשתמשות בגישת התמונה המלאה:

תמונה לאורך כל המסך

תמונה ראשית גדולה הנפרשת לאורך כל המסך יוצרת אווירה ומוסרת מידע לא-מילולי לגבי האתר. לרוב מדובר בתמונת אווירה המתכתבת עם תחום העיסוק של האתר כשהיא משדרת את האופי שתרצו להעביר, בין אם זה נינוחות, קדמה, חדשנות או כל מסר אחר.

התמונה נמצאת מאחורי הטקסט וצריכה להיות נוכחת בעין, אך גם לא להפריע לקריאה ולהשתלט מבחינת הצבעוניות על התצוגה בכללותה.

וידאו לאורך המסך

צעד אחד קדימה מפרישה של תמונה לאורך כל המסך, היא להציב במקום תמונה, סרטון וידאו הפועל אוטומטית. לרוב מדובר בסרטון איכותי וקצר שפועל בהרצה אינסופית. ההצבה של סרטון כזה בתצוגה כבר בעמוד הבית גורמת לגולש לעצור ולהתבונן במתרחש, ובהכרח לשהות יותר בעמוד ולהתעניין.

החיסרון בשימוש בסרטוני וידאו שכאלה עלול להיות בזמן הטעינה של העמוד. אך שימוש מושכל בכלי אופטימיזציה של סרטונים כאלה עשוי לטפל בסוגיה.

מצגת לאורך כל המסך

גישת הביניים לפרישת תמונה לאורך כל המסך, בין תמונה אחת לבין סרטון וידאו, היא ה"סליידר", רצף של תמונות המתחלפות אוטומטית.

המצגת נפרשת לאורך כל המסך ומאפשרת להציג מגוון רחב של תמונות, כשלכל אחת ניתנות כמה שניות לתצוגה. המצגות היו מאוד פופולריות בתחום עיצוב האתרים בתקופה האחרונה, בזכות האפשרות להציג מגוון רחב של רגעים או מוצרים הרלוונטיים לאתר. בנוסף, המצגת מעודדת את הגולש להקליק על תמונה שהוא רוצה להתעכב על צפייתה עוד רגע.

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *