כיצד לשפר את האבטחה של האתר שלכם

אתה כאן: דף הבית  > כללי  > כיצד לשפר את האבטחה של האתר שלכם

בנייה של אתר, עיצוב, תחזוקה, קידום SEO, שיפור התכנים, שיפור הממשק, שיפור חווית המשתמש – כל אלה הינם נדבכים חשובים מאוד לאתר האינטרנט שלכם, אבל כל אלה אינם טובים מספיק ללא דגש על אבטחת האתר, כל אתר, על אחת כמה וכמה אתר העוסק במסחר. עד לא מזמן הגנה פאסיבית רב- שכבתית על האתר סיפקה את הסחורה, היינו שילוב של מספר חסמים שנועדו למנוע פגיעה באתר. אולם עידן הסייבר הוכיח חד משמעית כי למעשה מול תקיפות ממוקדות כל אלה אינם מספיקים וכי יש צורך בפתרונות אבטחה עמוקים ויסודיים עוד יותר, בטח ובטח במקרה של התקפה ממוקדת. ממש כמו במציאות הלא וירטואלית, גם במציאות הסייבר, יש להיערך למקרה של טרור כי טרור הסייבר בהחלט נערך לפגיעה מכוונת, ולטרור הזה יש להיערך במספר מישורים – הרובד הפיזי של חומרה, אך גם הרובד האנושי והרובד הלוגי.

דרכים לשיפור אבטחת האתר

אין צורך להרחיב בהסבר על חשיבות אבטחת האתר. אבטחת האתר חיונית למניעת השבתת האתר, זליגת מידע או עצירת מסחר. מול האפשרויות הבלתי מוגבלות לפיתוח עסקי שהביאה איתה רשת האינטרנט, צצו ועלו אינסוף איומים – וירוסים, סוסים טרויאנים, פריצות אבטחה למינהם ועוד יכולים להביא לא רק לשיתוק האתר אלא לפעמים אף להשבתת פעילות העסק. ככל ההתקפות נעשות מתוחכמות יותר, גם אמצעי המיגון נעשים מתוחכמים יותר. מומחי אבטחה בעלי ניסיון יכולים למצוא לך את הדרך הטובה ביותר לאבטח את העסק. ישנם מגוון פתרונות המאפשרים את שיפור אבטחת האתר,  להלן שלוש דוגמאות:

תעודות דיגיטליות (Public Key Infrastructure): תעודת זיהוי דיגיטלית כשמה כן היא, זוהי תעודה מזהה מאובטחת ורטואלית המאפשרת זיהוי ודאי של המשתמש. למעשה זהו המפתח הציבורי של המשתמש שאובטחה באמצעות חתימה דיגיטלית על ידי מקור מהימן. תעודה דיגיטלית זו תכיל: פרטים מזהים של המשתמש, מספר תעודת הזהות הדיגיטלית, המפתח הציבורי של התמש, תוקף התעודה, הזהות הארגונית של הגורם המאשר, חתימה דיגיטלית של הארגון.  כך כל פעולה של משתמש נעשית דרך תעודת זיהוי זו. למעשה התעודה הדיגיטלית יוצרת שרשרת אימותים ולכן מיהמנותה גבוהה. יש קוד בינלאומי לתעודת זיהוי דיגיטלית היוצרת סטנדרד אחיד לשימוש בינלאומי.

פתרונות חוזק סיסמא: קיימים מגוון סוגי פתרונות סייבר לחוזק סיסמא הכוללים גם את משתמשי הארגון וגם לקוחות ושותפים עסקיים. חשיבות רכיב ההזדהות היא חיונית לכל ארגון ומחייבת היערכות נכונה של מערכת האבטחה האירגונית.

Security Sockets Layer (SSL/TLS): טכנולוגיית SSL היא טכנולוגיית אבטחה כדי ליצור קישור מוצפן בין השרת והלקוח – לרוב אתר, דפדפן, תוכנת דואר. טכנולוגיית ה- SSL מאפשרת העברה בטוחה של נתונים רגישים (מספרי זהות, מספרי כרטיסי אשראי, פרטי כניסה). לרוב מידע זה מועבר כטקסט פשוט ברשת, מה שמאפשר יירוט והתחקות אחר הנתונים. פרוטוקול ה- SSL מצפין את הנתונים הללו ומאפשר את אבטחת הנתונים. TLS הוא פרוטוקול עדכני יותר מה- SSL, המבטיח תקשורת בין אפליקציות ומשתמשיהן באינטרנט, שבנוי משתי שכבות ומאפשר, לאחר אותנטיקציה, החלטה משותפת בין שתי האפליקציות לגבי אלגוריתם ההצפנה.

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *