כך תבחרו פונט בעברית לאתר שלכם

אתה כאן: דף הבית  > עיצוב אתרים  > כך תבחרו פונט בעברית לאתר שלכם

על פניו, כשאנחנו כותבים טקסט באינטרנט, הרבה פעמיים ההתייחסות שלנו היא אך ורק לתוכן. לדברים שאנחנו כותבים. אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה, הגיונית בסך הכל, שהגולש הממוצע לא מתעסק בהכרח בשאלת הנראות אלא בשאלת האיכות, התוכן הממשי. כלומר, מרבית הגולשים לא מתעסקים בשאלה, איך נראה התוכן, אלא איזה מידע אינפורמטיבי הוא מכיל וכיצד הוא יכול לעזור להם.

אך זו טעות לחשוב כך. אנחנו לא יכולים להתעסק רק בשאלת האיכות מבלי להתעסק בשאלת הנראות. מסיבה מאוד פשוטה, אם הגולש לא יוכל לקרוא את התוכן שלנו בצורה ברורה, חלקה, זורמת, הוא פשוט לא יידע מה התוכן שלנו מכיל והאם הוא יכול לעזור לנו. לכן אנחנו צריכים להשתמש בכל מה שיכול לעזור לנו בשביל שהתוכן היה קריא, נוח וברור.

לכן בחירת פונטים בעברית שיהיו קריאים וברורים לקריאה, הם חלק בלתי נפרד מבניית אתר אינטרנט, כתיבה והוספת תכנים לאתר. אנחנו יכולים לראות את זה, הן בכותרות של האתר והן בכפתורים והן בטקסטים השוטפים שלו.

לפני שאנחנו מתייחסים לשאלה כיצד פונטים בעברית יכולים לעזור לקידום של האתר ולחשיפה מרבית שלו, צריך לומר, יש לא מעט סוגים של פונטים כידוע, אנחנו צריכים לדעת גם להתאים את הפונט לסוג האתר ולקונספט העיצובי שלו. ברור שאתר חדשותי לא יכול להציג פונט כמו טיימס רומן או אהרוני ופונטים אחרים שהם יותר מיוחדים, מעוצבים, כאלה שמתאימים לאתרים בעלי גוון מסוים, לעומת זאת פונטים רגילים כמו אריאל, מתאימים למגוון רחב יותר של אתרים, בוודאי אם מדובר באתרים שפונים אל כלל הגולשים ולא רק לקבוצה מסוימת.

כיצד פונטים בעברית יכולים לעזור לאתר שלנו

כשאנחנו בוחרים פונטים בעברית, אנחנו צריכים להתייחס לשלוש נקודות עיקריות. הראשונה, מי קהל היעד שלנו, השנייה, עד כמה הפונטים נוחים לקריאה ועוזרים לנו להעביר את המסר, השלישית, עד כמה הפונט מוסיף לקונספט העיצוב של האתר.

המטרה שלנו צריכה להיות שהאתר יעביר חווית משתמש טובה ונעימה לגולש. אם זה לא יהיה כך, אף אחד לא יישאר באתר. אם לא יהיה ניתן לקרוא ולהבין אותו, אז מהר מאוד הגולשים יעברו לאתרים אחרים לקבל את החומר.

אנחנו צריכים להבין איך האתר בנוי, מי אמור להשתמש בו, ובין היתר, על פי נקודות אלה להחליט באילו פונטים להשתמש. האם לשמור אותם בצורה רגילה, או לעגל אותם במקרים מסוימים, להפוך אותם ליותר מיוחדים. כמו כן, אנחנו צריכים להתייחס לשאלת הגודל, עד כמה הם יהיו גדולים וברורים לקריאה שוטפת.

חשוב להדגיש, לא פעם הפונטים משמשים אותנו לא רק לאתר אלא מעבר לכך, אנחנו מעתיקים אותם לנייר מעטפות ואלמנטים אחרים, שוב, אנחנו צריכים לבחור פונטים שיתאימו למסר שאנחנו רוצים להעביר ולחוויית השימוש שאנחנו רוצים לזכות את הלקוחות שלנו בה.

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *