למה להשקיע בקידום אורגני

אתה כאן: דף הבית  > קידום אתרים  > למה להשקיע בקידום אורגני

קידום אורגני הוא האופן שבו היחס בין עלות לתועלת נותן את התשואה המיטבית עבורכם – בעלי האתרים. הואיל וחלק הארי של הגולשים מגיעים אל אתרים באמצעות מנוע החיפוש המרכזי ברשת האינטרנט, גוגל, יש חשיבות רבה, מכרעת, לקידום האתר בו.

בקידום אתרים אורגני מתכנני האתר בונים קישורים חיצוני ופנימיים וכמו תמנון השולח זרועותיו לכל מקום, כך גם הקישורים של האתר. קידום אורגני הוא אחת הפעולות האפקטיביות ביותר להגדלת החשיפה של האתר וכתוצאה מכך להגעת כמות גדולה של גולשים אליו. ככל שגדל מספר הגולשים הנחשפים אל האתר, אשר מבחינתכם, כבעלי האתר, כל אחד ואחת מהם הם לקוחות פוטנציאליים למוצר או לשירות שאתם מציעים למכירה, כך גדל גם הסיכוי שחלק מהם ייהפכו ללקוחות.

באמצעות העשרת האתר בתוכן איכותי, המבוסס על מלות מפתח אפקטיביות, שיתופי פעולה עם אתרים המציעים מוצר או שירות בתחום דומה ואף זהה, בלוגים, פורומים ומתן אפשרות להגיב באתר, כל אלה הם אלמנטים מובנים המייצרים תנועה אל האתר, בתוכו וממנו.

חשיבות הקידום האורגני לשיווק האתר

קידום אתרים במנועי חיפוש בכלל ובגוגל בפרט נותן אינדיקציה אמתית בכל זמן נתון, און ליין, על מידת החשיפה אליו, על הפופולאריות שלו ועל מיקומו במדרג הדירוג של גוגל. גולשים נדרשים אל אתר הממוקם גבוה באופן טבעי, אורגני, ולא בשל קידום ממומן, כאל אתר אמין, איכותי, אשר מיקומו הגבוה במנוע החיפוש הוא תוצאה ישירה של העניין שמגלים בו גולשים. מן הסתם, זה אתר המציע תועלת לגולשים. הוא עונה על צורך או רצון שלהם. הוא נותן מענה לביקושם.

לקידום אורגני יש קשר ישיר להגעה אל מספר רב של גולשים. הוא מאפשר למקסם את הפוטנציאל שלו ברשת האינטרנט, שהיא, כידוע, זירת המחסר והעסקים הגדולה, הנגישה והזמינה ביותר והיא גם הרשת החברתית הגדולה ביותר. מצוי בה מאגר בלתי נדלה של לקוחות פוטנציאליים. הקידום האורגני מאפשר גם לעסק קטן להיחשף אליהם. תתפלאו, אבל שם המשחק בקידום אינו רק כסף ואולי אף אינו בעיקר כסף.

על מנת למקסם את אפשרויות החשיפה, חשוב לבנות אתר שיהיה נגיש וקל למנועי החיפוש כדי שיוכלו למצב את האתר במקום גבוה בתוצאות החיפוש של הגולשים. תוכן איכותי (כבר אמרנו?!) ופיזור מושכל ומידתי של מלות מפתח שאנשים מחפשים אותם כשהם רוצים להגיע אל ספק שירות או מוצר בתחום ספציפי, וקישורים רבים אל האתר וממנו הם אבני היסוד לקידום חזק ואפקטיבי.

היבט נוסף על קידום אורגני

אף שאין עוררין אל כדאיות ההשקעה בקידום אתרים אורגני, בשנים האחרונות הוא הפך להיות מורכב וקשה במיוחד בתחומים מסוימים, שבהם קיימת תחרות עזה וחריפה כגון: משכנתאות, היכרויות, ביטוח, פנסיה ועוד; על מנת להגיע למקומות גבוהים בתחומים אלה נדרשים ידע ותחכום, היות שלא די בפעולות אופטימיזציה פשוטות, אשר לפנים היה די בהן. כמו כן דף התוצאות בכלל ושל העמוד הראשון בפרט משקף, יותר מאשר אי פעם בעבר, מה שמכונה "מגמת פרסונליזציה בחיפוש", שמבוסס בעיקר על העדפות הגולשים ועל היסטוריית הגלישה שלהם, פרמטרים שלא ניתנים בהכרח לחיזוי, ודאי לא לשליטה. עם זאת, עדיין קיימות חשיבות ותועלת רבה בקידום אורגני וחשוב להשקיע בו כבר בשלב תכנון האתר ובנייתו.

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *