מהם שירותי מחשוב ומה החשיבות שלהם

אתה כאן: דף הבית  > כללי  > מהם שירותי מחשוב ומה החשיבות שלהם

המחשב ממזמן כבר הפך להיות חברו הטוב ביותר של האדם. בשימוש הפרטי אנו מבצעים אין ספור פעילויות יום יומיות דרך המחשב, בין עם זה גלישה באינטרנט, צפייה בסרטים וסדרות, שליחת מיילים ובין עם זה ניהול התקציב החודשי וכתיבת ברכות יום ההולדת. אך תפקיד המחשב בשימוש העסקי הוא הרבה יותר גדול והרבה יותר משמעותי. כל פעולה וכמעט כל עבודה שאנו מבצעים היום במשרד עוברת דרך המחשב. לכל עסק יש את התוכנה שאיתה הוא עובד. עורכי דין, רואי חשבון, חברות משלוחים ועוד, כל עסק והתוכנה שלו. בנוסף לתוכנות הייעודיות אנו משתמשים במחשב לשליחת מיילים, יצירת דוחות שמירת מידע, ניהול לקוחות ועוד אין ספור שימושים.

מערך המחשוב בעסק הופך להיות יותר ויותר מורכב. גם אם העסק הוא עסק קטן וגם אם זהו עסק גדול, כולם צריכים מערך מחשוב שעובד באופן סדיר ותקין. לצורך זה יש חשיבות עליונה שיהיה גורם אחד שאחראי על כל מערך המחשוב ויכול לספק תמיכה ומענה לכל התקלות והצרות שעלולות לצוץ בזמן העבודה.

חשיבות שירותי המחשוב

לרוב אנו נראה שבתי עסק גדולים נוהגים לתחזק את מערך המחשוב שלהם על ידי מחלקה פנימית שהיא חלק מבית העסק. נהוג לקרוא למחלקות הללו מחלקת IT או Help-Desk. מחלקות אלו מורכבים מצוות עובדים שעסוק בטיפול מערך המחשב של אותו עסק בלבד. אך מה קורה כאשר עסק לא יכול להעסיק מחלקה שלמה לצורך תחזוקת המחשוב? לכן ישנם חברות רבות המספקות שירותי מחשוב בשיטת מיקור חוץ. חברות אלו בעצם משמשות את תפקיד עמוד השדרה של העסק ומאפשרות גם לעסקים קטנים ובינונים ליהנות משירותי מחשוב מקצועיים במחיר מופחת.

תפקיד שירותי המחשוב

תפקיד חברת שירותי המחשוב הוא בראש ובראשונה לדאוג שמערך המחשוב בעסק עובד באופן רציף ותקין. שמירת תקינות המערכת הינה הכרחית ומאפשרת לעסק שלכם לעבוד בצורה חלקה וללא הפרעות. על מנת לשמור על תקינות העסק יש צורך בניהול תחזוקה שוטפת של כל מוצרי המחשוב שביניהם נמנים השרתים, עמדות הקצה (מחשבים אישים), המדפסות ושאר מוצרי התקשורת. כל אחד מאלו זקוק לעדכונים וניקיונות באופן קבוע. מעבר לכך תפקיד נוסף של חברת שירותי המחשוב בא לתת לכם מענה מהיר לתקלות שיכולות לצוץ במשך היום. לרוב, מתן מענה לתקלות יתבצע דרך הטלפון ובאמצעות תוכנות המאפשרות שליטה מרחוק. חלק מהחברות מציעות שירות מענה דרך מיילים. דבר (שלדעתי האישית) פחות מומלץ.

שירותי מחשוב עם אופק עתידי

השוק הטכנולוגי שבו אנו חיים מתחדש מדי יום, כל יום ניתן לראות תוכנות או מוצרים חדשים ומערך המחשוב של העסק שלכם חייב לדעת להתקדם ביחד עם השוק. עסקים אשר נמנעים לשדרג את מערך המחשוב שלהם משאירים את עצמם חשופים לתקלות, באגים ופרצות אבטחה. מעבר לזה אנו רואים שבנוסף למערך המחשוב הקבוע מצטרפים היום למערך מכשירים סלולריים חכמים (סמארטפונים) שלרוב מכשירים אלו הם מכשירים אישיים. לכן חשוב מאוד שחברת שירותי המחשוב שלכם תדע לתת מענה גם לטכנולוגיה חדשה וגם תדאג להתקדמות כל מערך המחשוב. חברת המחשוב שלכם היא לא רק Problem solver. חברת מחשוב טובה צריכה גם לדעת לתת לכם פתרונות מתקדימים ולהכניס את הטכנולוגיה החדשה לארגון באופן תקין וחלק.

 

לסיכום. העובדה שללא שירותי מחשוב העסק שלכם לא יכול להתקיים הופכת להיות יותר ויותר ברורה. ישנם הרבה חברות שמספקות שירותי מחשוב במסלולים שונים. חשוב שתבדקו מה אכן חברת שירותי המחשוב שאיתה אתם רוצים לעבוד מציעה לפני שאתם ישר חותמים לחברה שמציעה את המחיר הזול ביותר. גם בתחום הזה כמו בתחומים רבים אחרים, "זול עולה ביוקר".

 

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *