מה חשוב לבדוק בשירות גיבוי בענן לעסק?

אתה כאן: דף הבית  > כללי  > מה חשוב לבדוק בשירות גיבוי בענן לעסק?

שירותים העושים שימוש בטכנולוגיית הענן עשו קפיצת מדרגה משמעותית בשנים האחרונות, והם יכולים להציע כעת יותר שטח אחסון ויותר תכונות מתקדמות, בפחות כסף. אם גם בעסק שלכם שוקלים לעבור לשירותים מסוג זה, יש לשים לב למספר פרמטרים.

כשמדובר בעסקים, ואין זה משנה באיזה סדר גודל או באיזה תחום, ישנה חשיבות רבה מאד לאבטחת המידע ולשימוש בפתרונות מתאימים שיוכלו לסייע בכך. המידע עליו מתבססת התנהלותו של העסק, חשוב שיישמר בצורה קפדנית ושלא יהיה חשוף לגורמים בלתי רצויים. שירותי גיבוי בענן לעסק הם אחד הפתרונות המובילים כיום, המוצעים לעסקים בכל תחום – פתרונות המתבססים על טכנולוגיות מובילות ומותאמים נקודתית לצרכיו של העסק. מה חשוב לבדוק בשירות גיבוי בענן לעסק? לפניכם כמה נקודות אותן כדאי לבחון מראש.

מה חשוב לבדוק בשירות גיבוי בענן לעסק?

ניסיון ומקצועיות

יש לכם עסק ואתם מחפשים חברה שמציעה שירותי גיבוי בענן? אחת הנקודות החשובות ביותר אותן כדאי לכם לבחון במסגרת חיפושכם אחר חברה כזו הוא מידת מקצועיותה וכמות הניסיון שלה בתחום. חשוב שתהיה זו חברה מנוסה מאד, הפועלת בתחום לא מעט שנים וחשופה לכל החידושים והפיתוחים הקשורים לכך. חשוב גם שתהיה זו חברה מקצועית מאד, חברה שיודעת כיצד להתמודד עם האתגרים השונים הקשורים לאבטחת מידע וגם מנוסה בעבודה מול עסקים בעלי צרכים שונים.

הרמה הטכנית

כשמדובר בשירותי אחסון מידע בענן ישנה גם חשיבות רבה מאד לפן הטכני. חשוב שהחברה המציעה את השירות תספק מענה טכני ברמה גבוהה, שכן עליה מתבסס העסק הנעזר בשירותיה. חשוב ששרתיה יהיה מותאמים לצרכיו ולדרישותיו של העסק עצמו, חשוב שהיא תעסיק אנשי מקצוע שיוכלו להתמודד עם תקלות ברגע האמת, ובכלל עם הפן הטכני בכל שלב שהוא. חשוב לבדוק את רמתם הפיזית של המתקנים בהם היא נעזרת (במקום בו נמצאות מערכות המחשב של החברה) וגם מי מפעיל אותם.

אופי תהליך המעבר לתשתיות הענן

כדאי לבחון מול החברה שבה מעוניינים להיעזר (או מול מספר חברות שונות) מהו אופי תהליך המעבר לתשתיות הענן. האם מדובר בתהליך מהיר ומידי? האם מדובר בתהליך ממושך במיוחד? כמובן, ככל שהוא מהיר ויעיל יותר, כך הדבר מעיד על חברה מקצועית, שיכולה לספק לעסק את המענה האידיאלי עבורו. תהליך מעבר לתשתיות ענן שיהיה מורכב מדי יכול לעכב את התנהלותו של העסק ואף לפגוע בה.

עלות השירות

במסגרת החיפוש, כדאי לערוך סקר שוק ולפנות למספר חברות שונות המציעות את השירות. כחלק מהפרמטרים אותם בודקים מראש, חשוב גם לבחון את עניין העלויות. כדאי לבדוק מראש כמה עולה השירות, מה כולל המחיר ובכלל – האם ישנם מסלולים מיוחדים המוזילים את העלות. בכל מקרה, מומלץ שפרטים אלה יסוכמו מראש וגם יהיו כתובים בחוזה מסודר.

 

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *