קידום אתרים שחור- האם הפשע משתלם?

אתה כאן: דף הבית  > קידום אתרים  > קידום אתרים שחור- האם הפשע משתלם?

פעמים ניתן לשמוע אנשי מקצוע אשר מדברים על קידום אתרים שחור ובצער רב גם על מקדמי אתרי אינטרנט אשר מציעים את השיטה ללקוחותיהם תוך כדי הבטחת ניסים ונפלאות של דירוג האתר שלהם בדף הראשון של גוגל תוך פרק זמן קצר. מאמר זה נכתב על מנת שהקורא יבין מהו קידום אתרים שחור וכיצד הוא נוגד את כל החוקים של גוגל ובשורה התחתונה יכול לגרום ליותר נזק מאשר תועלת.

קידום שחור – מהו

קידום אתרים המכונה שחור הוא אותו קידום אשר בדרך כלל אינו נשמע לכללים של מנוע החיפוש של חברת גוגל ובכך ניתן לומר בפה מלא כי מדובר בקידום לא חוקי. כאן המקדם בדרך כלל מנסה להערים על חוקי האלגוריתם של גוגל או מנועי חיפוש אחרים וזאת על מנת להביא את אתר האינטרנט של הלקוח למקום הראשון במינימום זמן. חשוב לדעת כי למרות שהתוצאה נושאת פרי תוך פרק זמן קצר היא ברגע שגוגל עולה על כך שנעשתה כאן תרמית היא תעניש את אותו בעל אתר בכך שהיא תוריד את הדירוג של אתר האינטרנט ל- 0 או תשהה אותו לאורך תקופה.

כך אתר אינטרנט שהופיע בדף הראשון יכול תוך כמה ימים לרדת לדף ה- 100, 200 ועוד, כך שרוב הגולשים אשר מחפשים את אותו מוצר או שירות אותו מוכר האתר, לא ימצאו אותו. בנוסף, חשוב לדעת כי פעמים רבות גוגל מרחיקה לכת ומחליטה להוציא את אותו אתר אינטרנט מאינדקס האתרים ובכך למנוע ממנו להופיע בכל תוצאת חיפוש במנוע החיפוש. השורה התחתונה היא שפשע זה אינו משתלם ולכן תמיד יש לוודא כי מקדם האתרים בו אתם בוחרים הוא מקדם אתרים מקצועי אשר נוקט בשיטות חוקיות ומוביל אט אט את האתר שלכם מדי תקופה לדירוג גבוהים יותר מהחודש שקדם לכן.

קידום שחור – טכניקות מהן יש להיזהר

  • יתר אופטימיזציה – מקדמי אתרים אשר משתמשים בקידום שחור מציפים כל תוכן בכמות גדולה מאוד של מילות מפתח בתוך המאמרים והמדריכים באתר עצמו ובאתרים אשר מפרסמים אתר זה. יש לקחת בחשבון כי יכול להיות שדבר זה יעבוד בפעם הראשונה אך מהר מאוד העכבישים של גוגל יבינו כי מדובר כאן בתרמית, יגדירו את מילות המפתח והתוכן כ- 'הצפה', דבר אש יגרור עונש על האתר.
  • ספינר – כאן מדובר על תוכנה אוטומטית שפותחה מתוך מטרה לשכתב מאמרים קיימים. כאן יש כאלו אשר טוענים כי העכבישים של גוגל אינם יכולים לעלות על מאמרים ששוכתבו על ידי התוכנה ואילו אחרים טוענים כי כיום האלגוריתם של גוגל יכול לעלות על העניין וכי מאמרים רבים לא משוכתבים אלא משוכפלים ולכן שיטה זו נחשבת כשיטת קידום שחור פסולה.
  • תוכנות אוטומטיות – קיימות תוכנות אוטומטיות רבות אשר עוזרות למקדם האתרים להעלות כמות גדולה מאוד של קישורים לאתרים שונים ועוד. כל התוכנות האלו נחשבות כבלתי חוקיות מבחינת החוקים של גוגל ויכולות לפסול את אתר האינטרנט שלכם.
סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *