התרומה של מיתוג עסקי להגדלת המכירות בעסק

אתה כאן: דף הבית  > מיתוג עסקי  > התרומה של מיתוג עסקי להגדלת המכירות בעסק

כל עסק קטן או גדול באשר הוא זקוק לעבודת מיתוג עסקי. חשוב להבין כי מלאכת המיתוג היא אשר מעבירה לקהל הלקוחות מסרים בדבר התדמית של המוצרים, השימושים האפשריים, אפיון קהל היעד והצורך שלהם ברכישת המוצר. יחד עם כל מוצר רוכש הלקוח גם תדמית, הוא מקבל על עצמו בכל קנייה את תדמית העסק. כך למשל, אכילה במסעדת יוקרה מביאה עמה תדמית יוקרתית ודורשת מיתוג עסקי מתאים, אכילה במסעדה זולה וטובה מביאה עמה מאפיינים של צרכנות נבונה. מיתוג בית העסק משמעותי מאוד לבחירת הלקוח להשתמש בשירותיו.

בעזרת שפת המיתוג מצליח הלקוח לקטלג את שירותי העסק תחת הקטגוריה המתאימה ולהבין האם הם מתאימים לו. מיתוג אשר יביא להגדלת המכירות בבית העסק הוא כזה המעורר בלקוחות תגובה רגשית, כזה המעורר בלקוחות את הצורך לבצע במהרה רכישה או הזמנה. המיתוג משמש גם לבידול העסק מבין המתחרים, הוא מעניק לו זהות משלו תוך שימוש בסמלים וצבעים המסמלים אותו באופן בלעדי. מיתוג טוב נחרט בזיכרונם של הלקוחות, עם חשיפה חוזרת ללוגו החברה או לצבעים המאפיינים אותה יתעורר גם המסרים השיווקיים והתדמיתיים הנלווים אל המותג.

טיפים שימושיים לתהליך מיתוג יעיל

  1. המיתוג העסקי הוא שפה בה ניתן לתקשר עם הלקוח בכמה ממדים, המסרים עוברים בצורה גרפית ותוך שימוש במסרים פסיכולוגיים, עיצוב של מוצרים משמעותי גם כן לתהליך המיתוג.
  2. שילוב אלמנטים קליטים מומלץ, הקהל יצליח להתחבר טוב יותר אל המוצר.
  3. מיתוג חזק ומקצועי הוא השקעה לטווח הארוך, בהתאם לכך, יש לבנות את תכנית המיתוג תוך חשיבה ארוכת טווח ושילוב יעדי הפיתוח העתידיים. תדמית העסק בהווה משמעותית לפיתוח העתידי.

עיצוב של מוצרים להגדלת מכירות

העין אשר בוחנת את המוצרים על המדף תוכל להתאהב כבר במבט ראשון, להילכד על מוצר מסוים המצליח למשוך תשומת לב או לעבור הלאה ולחלוף על פני המוצר מבלי לזכור אותו או לגלות בו כל עניין. מחקרים מגלים כי עיצוב המוצרים משמעותי מאוד להצלחת המכירה. עיצוב מקצועי של מוצר הוא כזה אשר מעורר באמצעות מסרים סמויים תגובות רגשיות. הלקוח הפוטנציאלי מגיב בצורה רגשית אל המוצר ומוצא עצמו מגלה בו עניין אשר מסתיים בקנייה מיידית או קנייה עתידית. עיצוב מוצלח של מוצרים מצליח לעורר תגובה כלשהי.

את עיצוב המוצר יש לשלב יד ביד יחד עם תהליך המיתוג העסקי, כאשר את התהליך כולו מלווים מסרים ברורים ואחידים, תוך פנייה לקהל יעד ספציפי. אין מדובר במשימה פשוטה, הרכבת תכנית מיתוג עסקי הבאה  לידי ביטוי בגידול מחזור המכירות של העסק זקוקה לאיש מקצוע מנוסה. בעזרת מיתוג נכון אפשר להגדיל את מחזור הרווחים, המכירות ואת כמות הלקוחות, סוד ההצלחה טמון בעבודה מקצועית, תזמון נכון, השקעת משאבים, זיהוי מהיר של הזדמנויות וקבלת החלטות נבונות בזמן אמת.

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *