10 דרכים להגדיל את מהירות האינטרנט שלך היום

אתה כאן: דף הבית  > כללי  > 10 דרכים להגדיל את מהירות האינטרנט שלך היום

אינטרנט איטי או תקוע עשוי בהחלט להיות חוויה מעצבנת עבור הגולש הפרטי, ובעיה רצינית לגולשים עסקיים. לכן, חשוב לדעת כי במקרים רבים מדובר בבעיה פתירה, בעזרת אמצעים מגוונים ש- 10 מתוכם מפורטים להלן.

1. בדקו את חבילת הגלישה שלכם

לא אחת, אנשים משלמים עבור חבילת גלישה בעלת מהירות אינטרנט גבוהה ממה שבפועל מספקים להם. ניתן לבדוק את המצב על ידי כניסה לאתר בזק, שמעניק שירות ייעודי למטרה זו. במידה שגיליתם כי אינכם מקבלים את מהירות הגלישה המגיעה לכם, פנו לספקית האינטרנט לתיקון המעוות.

2. גולשים על חשבונכם

ייתכן שכל השכונה גולשת על גב החשבון שלכם, וכך גורמת לאינטרנט לעבוד הרבה יותר לאט. מצבים אלו ניתן למנוע על ידי פניה לספקית האינטרנט, בבקשה שתנעל את הרשת שאתם משתמשים בה ותספק לכם סיסמא פרטית . את הסיסמא יש לזכור מכיוון שמדי פעם תידרשו להזינה.

3. הגדילו את חבילת הגלישה שלכם

אם אינכם גולשים מספיק מהר, הפעולה הפשוטה ביותר היא להגדיל את נפח חבילת הגלישה. זאת תמורת תוספת של מספר שקלים בודדים, או לעיתים בחינם על ידי הצטרפות למבצע חבילות גלישה חדש.

4. צמצמו את המכשירים המחוברים לרשת

חשוב להבין כי מהירות הגלישה מושפעת באופן ישיר גם מכמות המכשירים שמחוברים לרשת האינטרנט, כדוגמת סמארטפון, טאבלט או מחשבים המקושרים לראוטר. לכן, אם קצב הגלישה ירד דאגו לנתק מהרשת כל מכשיר שאינו מצוי כרגע בשימוש.

5. ניקיון וסדר במחשב

מהירות הגלישה באינטרנט גדלה ככול שהמחשב נקי מקבצים, וירוסים ורוגלות מיותרים. את הניקיון ניתן לבצע בעזרת תוכנות אשף ייעודיות למטרה המותקנות במחשב, ומנחות בביצוע הפעולות צעד אחר צעד. בסופו של דבר יעניקו לכם פעולות אלו לא רק גלישה מהירה, אלא גם ישפרו גם את עבודת המחשב עצמו.

6. תוכנות וסרגלי כלים תופסים לכם נפח

חשוב לדעת כי סרגלי כלים ולא מעט תוכנות פעילות אחראיים על הורדת קצב הגלישה ברשת. על כן, מומלץ לכבות כל תוכנה שאינה נחוצה, כדוגמת תוכנות הורדה גדולות כמו דרופבוקס. כאמור, גם סרגלי כלים מאטים את קצב הגלישה ברשת, לכן כדאי להסיר סרגלי כלים מיותרים או לבדוק מעבר לדפדפן אחר.

7. פרסומות משפיעות על מהירות הגלישה

פרסומות ברשת לא רק מהוות מטרד אלא גם מאטות את קצב הגלישה עצמה. חשוב לדעת כי הרבה דפדפנים מציעים כיום פונקציה לחסימת פרסומות, שבהחלט עשויה לתרום להעלאת מהירות הגלישה שלכם.

8. תוכנה ייעודית לחיסול רוגלות

רוגלות הן תוכנות קטנות המתחברות למחשב שלכם במטרה לרגל אחר דפוסי גלישה ולהקפיץ פרסומות. בעיה זו תיפתר ביעילות על ידי התקנת תוכנת Spybot Search & Destroy שתנקה לכם את המחשב מכל הזבל המסתתר בתוכו.

9. תוכנה מאיצת גלישה

יש ברשת האינטרנט הרבה מאוד תוכנות ייעודיות להגדלת מהירות הגלישה, רבות מהן לא יעילות אך מעטות מהן בהחלט מסוגלות לסייע. בין התוכנות המומלצות להאצת גלישה תוכלו למצוא את Accelerate 2K3, ,iSpeed Tweakmaster ו- .TCP Optimizer

10. פנו למעבדת שירות

אם ביצעתם את כל הפעולות המוזכרות לעיל ושום דבר לא עזר, ייתכן מאוד שיש לכם בעיה במחשב ושצריך לפרמט אותו. במידה שאינכם בקיאים בפעולה זו עדיף לעשותה בעזרת מעבדת שירות מקצועית.

סגור תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *